Bezpečnostní folie na okna

S překotným technicko-ekonomickým rozvojem naší společnosti se bohužel objevují i negativní vlivy. Vzrůstající agresivita, sobeckost a bezcitnost, honba za penězi jsou živnou půdou pro násilníky a zloděje. Bohužel se každý den můžeme setkat s následky jejich řádění.

Bezpečnostní folie – ochrana oken

Okna našich bytů a domů jsou pro tyto různé kriminální živly nejsnadnější cestou, jak vniknout (napadnout) do objektu. Kde existuje útok, musí být i obrana. Velmi účinnou ochranou oken jsou bezpečnostní folie na okna. Na oknech bezpečnostní folie nejsou vidět, nemění vzhled objektu a tím ani (na rozdíl od různých jiných viditelných zábran) nelákají zloděje.

Bezpečnostní folie SCX a SCX 12

Tyto vysoce odolné třívrstvé bezpečnostní folie jsou 0,3mm silné a bezbarvá. Bezpečnostní folie SCX a SCX 12 Splňují kritéria mechanické odolnosti dle Evropské normy: DIN EN 356 E P – 2, při aplikaci na sklo silné 3mm a silnější. UV filtr této bezpečnostní folie zadrží minimálně 99% škodlivého UV záření, čímž snižuje především blednutí vybavení interiéru. Bezpečnostní folie má proti-otěrovou vrstvu, která ji chrání před nechtěným poškrábáním.

Instalace bezpečnostní folie

Bezpečnostní folie instaluje se na vnitřní stranu skla (z interiéru) a je schválená Státním zdravotním ústavem pro aplikace do interiéru a to i v potravinářských provozech.

Proč se nasazují bezpečnostní folie

Bezpečnostní folie se používá pro skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí nebezpečí loupeže, či jiné možnosti napadení skleněné plochy. Bezpečnostní folie je též pro ochranu před přírodními pohromami (krupobití, vichřice apod.), zvláště pro střešní okna (nebezpečí poranění, vyplavení a zničení interiéru apod.).

Vhodnost bezpečnostní folie

Bezpečnostní folie je vhodná pro skla a okna obchodů, rodinných domů, bank, bytů (balkónů), střešní okna atd. Sklo, na kterém je nainstalovaná bezpečnostní folie po napadení útočníkem praskne, ale bezpečnostní folie ho udrží kompaktní a zabrání pachateli v průniku do objektu.

Bezpečnostní folie zabrání případnému pořezání osob stojících blízko okna, při jeho ať už náhodném nebo úmyslném rozbití.

Účinky bezpečnostní folie

Bezpečnostní folie zabraňuje, či co nejvíce ztěžuje vloupání skleněnou plochou do objektu. Bezpečnostní folie splňují požadavky pojišťoven.

Využití bezpečnostní folie

Využití bezpečnostní folie je opravdu široké. Okna objektů musí být dle pojišťoven chráněna do 5m nad terénem. Můžeme namítnout, že jsme proti zlodějům pojištěni, ale existuje mnoho předmětů, které pro nás mají nevyčíslitelnou hodnotu a jsou nenahraditelné.

Doporučení – bezpečnostní folie

Velice doporučujeme naše bezpečnostní folie i na okna, která jsou vybavena mřížemi. Mříže jsou odolné proti zlodějům, avšak málo účinné proti předmětům vhozeným sklem do objektu (kameny, dělobuchy, zápalné láhve atd.).

Rovněž doporučujeme bezpečnostní folie na bezpečnostní skla, protože zabrání případnému poranění střepy z rozbitého vnitřního skla. Toto nebezpečí naše bezpečnostní folie velmi účinně eliminují.

+420 725 785 228

Kontaktujte nás

    Tónování skelBezpečnostní folieProtisluneční folieDekorativní folieFolie na polykarbonátTermoizolační folieOchranné folie na oknaPrivátní folie